Türkiye Muhterem Nur’u Kaybetti

Türkiye Muhterem Nur’u Kaybetti

Türkiye’de arabesk müzik denildiği zaman hemen akla gelen Müslüm Gürses’in eşi olan Muhterem Nur hem şarkıcı hem de oyuncu olan bir kadındır. Şarkıcılık yaptığı bir dönemde Malatya’da sahne aldığı bir mekanda Müslüm Gürses ile yolları kesiştikten sonra evlenirler fakat Müslüm Gürses’in çocukluk travmaları sebebi ile hiçbir zaman çocukları olmaz. Zaten evlilikten sonra Muhterem Nur eskisi kadar işini de yapmaz. Dolayısıyla çocuğu da olmadığı için Müslüm Gürses’in ölümünün ardından büyük bir yalnızlığa bürünür.

Muhterem Nur’un Belli Bir Rahatsızlığı Var Mıydı?

Muhterem Nur son dönemlerde solunum yolu yetmezliği sebebi ile tedavi görüyordu. Özellikle de sevenleri onu her fırsatta destekliyordu. Gerek tedavisinde gerek de yaşam mücadelesinde yanında olmak adına destek veriyorlardı. Bu sebeple Muhterem Nur son zamanlarını biraz daha insan içinde ve sevdiklerinin yanında geçirme fırsatını bulmuş oldu. Solunum yolu yetersizliğinin ilerlemesi le birlikte hastanede tedavi görmeye başladı fakat yapılan hiçbir şey Muhterem Nur’u hayatta tutmaya yetmedi.

Cenazesine çok sayıda ünlü de akın etmişti. Arkadaşları, ailesi ve dahası bazı sevenleri onu son yolculuğuna uğurlarken hep onun yanında oldular. Üstelik bıraktığı vasiyeti yerine getirmek adına da oldukça uğraş verdiler. Muhterem Nur ölmüş olsa bile herkesin aklında hem Müslüm Gürses ile birlikte hem de bıraktığı eserlerle birlikte mutlaka ebediyetini muhafaza edecektir.

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında