TÜRKİYE DE EĞİTİME ARA VERİLDİ

TÜRKİYE DE EĞİTİME ARA VERİLDİ

11 mart 2020 tarihinde ülkemizde bir kişide ortaya çıkan korona virüsü ( kovid-19 ) sadece ülkemizde değil dünya çapında da  bir çok değişikliği beraberinde getirdi. Bu salgının yayılmaması için uzmanlar herkesin toplu ortamdan uzak kalması gerektiğini söylüyor.

Bu sebepten dolayı Türkiye’de eğitim faaliyetine ara verildi. Sömestır tatilinden sonra yapılacak olan 1 haftalık tatil erkene çekildi. Ekstra 1 hafta daha eklendi. Bu tatil ilkokul ve ortaokul öğrencileri için geçerli olacak. Ekstra bir hafta eklenmesiyle de üniversite öğrencileri için geçerli olacak.  Bu karar sadece ilkokul, ortaokul ve üniversiteleri değil özel eğitim kursları olan etüt merkezleri yabancı dil kursları içinde geçerli olan bir karardır.

 Türkiye’de eğitim  süreci nasıl olacak?

Öncelikle öğrenciler ilk bir haftayı evden çıkmayarak evlerinde istirahat ederek geçirecekler. Çünkü uzmanlar korona vakalarının artmasıyla evden gerekmedikçe kimsenin dışarıya çıkmasını istemiyor. 2. Hafta ise uzaktan eğitim verilecek. İlk ve orta okullar için dersler televizyondan telafi edilecek.

Şu anlık tatilin uzaması söz konusu değil. Sınavlar internet üzerinden değil yüz yüze şeklinde yapılacak.

 

 

 

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında