Sporda Kaosun Sebebi Atalanta Valencia

Sporda Kaosun Sebebi Atalanta Valencia

Henüz birkaç ay önceye kadar dünya koronavirüs isimli bu canavarla tanışmamıştı. Dünyanın her alanında futbol topu dönmeye devam ediyor, basketler atılıyor, voleybol oynanıyordu. Çin’in wuhan eyaletinde bir anda bir virüs çıktı. Daha sonra İtalya’nın bazı şehirlerine ulaştı. Bütün dünyanın yakından takip ettiği Şampiyonlar Ligi organizasyonu ile Atalanta-Valenciayı evinde konuk ediyordu.

 Dünyanın henüz virüsü tartıştığı bugünlerde oynanan bu futbol maçı kim bilirdi ki Avrupa’yı felakete sürükleyecek. Bugün tüm dünya ligleri ertelenmiş ve her türlü spor faaliyetleri ileri bir tarihe ertelenmişti. Dünyanın önde gelen birçok futbolcusun da coronavirüs görülmüş, İtalya merkezli olan bu etkileşim Avrupa kasıp kavurmuştu. Öyle bir hale geldik ki insanlar destekledikleri takımın futbolcularının belki de ölüm haberlerini alacağı anı beklemeye başladı. İbrahimoviç başta olmak üzere İtalya’nın neredeyse her kulübünde futbolcular virüse yakalanmıştı. Ülkemizde ise önceki haftalarda Fatih Terim hocanın ligleri erteleyelim çağrısına kulak verilmedi. Seyircisiz oynatma yoluna gidildi.

Birçok futbol basketbol müsabakası dünyanın aksine oynatıldı. Göz göre göre sporcular ateşe atıldı. Bu virüs öyle bir hale geldi ki insanlar evden dışarı çıkamaz oldu. Devletler sokağa çıkma yasakları ilan etti. Bu gidişle dünyada sporun kendine gelmesi en az birkaç yıl sürecek gibi gözüküyor. Dev organizasyonlar birer birer iptal edildi. Şampiyonlar Ligi, Uefa Avrupa Ligi ve Tokyo 2020 Olimpiyatları ileriki zamanlara ertelendi. Dileriz ki dünya bir an önce  başındaki beladan kurtulup bir an önce normale döner ve insanlar yine eski günlerde olduğu gibi binlerce kişi yan yana gelerek sevdiği renklerin peşinden giderler.

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında