Malatya da Deprem

Malatya da Deprem

Malatya da deprem hayatın alışıla gelmiş olaylarından birisi olma yolunda devam ediyor. Sabahın ilk saatleri ile birlikte Kale İlçesinde 4.9 büyüklüğünde ölçülen yeni bir deprem daha yaşandı. Yaşanan depremin arkasından her hangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.

 

Malatya da nerede ise her gün yeni bir deprem daha meydana geliyor. Yaşananlara yavaş yavaş alışan Malatya halkı nerede her gün meydana gelen yeni bir deprem ile yeniden sarsılıyor. Son olarak Pütürge ilçesindeki bazı evlerin yıkılması ile sonuçlanan deprem ile depremin soğuk yüzünü yeniden yaşayan bölge halkı hayatın normal akışına dönmesini bekliyor.

 

Kentsel Dönüşüm

Yaşanan deprem olayları bölgede acil bir şekilde kentsel dönüşüm zorunluluğunu yeniden gündeme getirdi. Uzun bir zamandır ülkemizin deprem kuşağı üzerinde yer almasından dolayı, yetkililerin hızlı kentsel dönüşüm noktasında mesafe kat edilmesi gerektiği üzerinde durmasına rağmen, konuya gerekli önemi vermeyen binaların yaşanan deprem felaketleri ile birlikte yeniden gündeme gelerek daha hızlı bir çalışma yapılması bekleniyor.

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında