Koronavirüs Nedeniyle Türkiye’de Ölen İlk İnsan İhsan Giray Kimdir?

Koronavirüs Nedeniyle Türkiye’de Ölen İlk İnsan İhsan Giray Kimdir?

Tüm dünyayı kısa sürede etkisi altına alan ve dünyaya kıyamet senaryolarını yaşatan hastalığın Türkiye’ ye gelmesiyle birlikte ilk kayıp toprağa verildi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs salgını (Covid – 19) kaybedilen ilk kişinin 89 yaşında bir Türk vatandaşı olduğunu belirtti. Sağlık bakanının yapmış olduğu açıklama sonrasında ise salgın nedeniyle ölen kişinin Beyoğlu’ nun ünlü eczacısı İhsan Giray olduğu iddia edildi.

Ölen kişinin İhsan Giray olduğunu iddia edilmesinin nedeni ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ nın açıklaması sonrasında Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Özgür Özel’ in salgın nedeniyle kaybettiğimiz vatandaşın eczacı bir meslek büyüğümüz olduğunu paylaşmasıdır.

Ek olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nden Nurhan Çetinkaya’ nın yaptığı açıklamada merhum İhsan Giray’ ın eşinin testinin de pozitif çıktığı belirtti. Eczacı İhsan Giray’ ın virüsü Çinli bir müşteriyle iletişim kuran kalfasından kaptığı da diğer detaylar arasında.

Korona virüsü salgını nedeniyle öldüğü söylenen 90 yaşındaki eczacı İhsan Giray’ ın cenazesi 18 Mart tarihinde Zincirlikuyu mezarlığına defnedildi.

Koronavirüs salgınının henüz bir tedavisi olmasa da devletin paylamış olduğu on dört maddelik tedbir listesine uyulduğu takdirde sorun minimize edilerek kontrol altına alınacaktır. Bu yüzden tüm vatandaşların tek yürek olarak uyarılara dikkat etmesi ve evlerinde kalmaya özen göstermeleri önemlidir. Türkiye ilk kaybını yaşamanın derin üzüntüsünü çekse de daha fazla can kaybının yaşanmaması için tüm vatandaşlar soğukkanlı bir şekilde kurallara uymalıdır.

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında