Korona Virüsünden Korunmak İçin En Güvenli Yer Uzay İstasyonu

Korona Virüsünden Korunmak İçin En Güvenli Yer Uzay İstasyonu

Korona virüsü ortaya çıktığından beri pek çok kişi daha korunaklı küçük yerleşim yerlerine gitmeye ve kendilerini dezenfekte ederek tamamen insanlardan uzaklaşıp bu virüse yakalanmamaya çalışmaktadır. Bu çabanın bir sonucu olarak da güvenli yerlerin neresi olduğunu merak etmekte ve en güvenli yerlerde kendilerini karantinaya almaktadırlar. Peki en güvenli yer neresidir?

Korona İçin En Güvenli Yer

Koronaya yakalanmamak isteyen kişiler kendilerini toplumdan ve toplumun bulunabileceği hemen her yerden soyutlarlar. Bunun için yerleşimin az olduğu küçük köy ve kasabaları tercih edebilirler. Buna ek olarak ev karantinası tam olarak bir karantina, kendini soyutlama yolu değildir.

Korona için güvenli bir yer bulmak isteyen kişiler belirli araştırmalar yaparak dünyada bulunan hemen her yeri incelemiş ve virüsün gelme ihtimalinin en az olduğu noktaları bulmak konusunda çalışmalar yapmıştır. Bu çalışmaları yapan araştırmacılardan bir tanesi de ABD’de olan ve konu ile alakalı en çok yankı getiren bilim araştırmasını yapan adamdır.

Koronadan uzak durmak için bilim alanında yapılan araştırmalar neticesinde en güvenli yer uzay istasyonudur. Dünyanın uzay istasyonu dünyanın yörüngesinde olan ve tüm o kalkışların yönetildiği alanlardan bir tanesidir. Bu alanda korona şüphesi olmadığı gibi herhangi başka hastalığın bulaşma ihtimali de oldukça düşüktür. Tek problem isteyen kişilerin ikamet ya da gezi amacıyla yörüngedeki bu istasyona gidememesidir.

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında