Korona Virüsü Fenerbahçe İçin Tehlike Oluşturdu

Korona Virüsü Fenerbahçe İçin Tehlike Oluşturdu

Korona virüsünün Çin’de bulunan Wuhan kentinden  yola çıkarak pek çok ülkede tespit edildiğini ve çok sayıda vakaya sebebiyet verdiği bilinmektedir. Bunlara ek olarak pek çok farklı yolla vücuda giren korona virüsü çok sayıda can kaybına sebebiyet vermektedir. Korona virüsü sebebiyle hemen tüm etkinlikler ya iptal edilmiş ya da daha uzak bir tarihe ertelenmiştir. Pek çok ülkede virüs sebebi ile dışarı çıkma yasağı uygulanmış ya da bu dışarı çıkma faaliyeti kısıtlanmıştır. Korona virüsü bu kadar yayılmışken spor alanındaki müsabakaların da ertelenmesi beklenmiştir. Fakat basketbol konusunda müsabakalar ertelenmemiş, aksine bir süre virüs Türkiye’ye geldikten sonra bile devam edilmiştir.

Korona Virüsü Fenerbahçe Oyuncularını Etkiledi

Korona virüsünün artmasıyla birlikte devam eden basketbol karşılaşmaları sonucunda Fenerbahçe basketbol kulübünün oyuncularında korona belirtileri gözlemlendi. Maçların seyircisiz oynanması tedbiri bile geç alındığı için müsabakaların devam etmesi bu oyuncuları çok zor şartlar altında oynamaya itti. Basketbol takımında ve aynı zamanda yönetim kadrosunda korona virüsü etkilerini gören çok sayıda kişi var. Bu oyuncular ve yöneticiler belli bir süre karantina altında tutulacak, buna ek olarak da gerekli testler yapılacak.

Spor ve sporcular konusunda maçların seyircisiz oynanması ve iptal edilmesini büyük bir sorumsuzluk olarak gören Fenerbahçe taraftarları izleyicilerin arasında Ali Koç ve yakınlarının da olmasından dolayı daha fazla panik oldu.

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında