İSTANBUL’DA TRAFİK

İSTANBUL’DA TRAFİK

İstanbul Türkiye’nin Marmara bölgesinde yer alan metropol bir şehirdir.  15 milyon nüfusa sahiptir. Ve buna bağlı olarak da çok kalabalıktır. İstanbul’un bu kadar kalabalık olması da İstanbul’da trafik sorununu arttırmaktadır.

Sabahın erken saatlerinde başlayan trafik hafta içi öğlene doğru azalır. Ama bu durum İstanbul’un her yeri için geçerli değildir.  Çalışmayan insanlar, yaşlılar, emekliler ya da çocuğuyla dışarı çıkmak isteyen bir aile gezmek için mutlaka hafta içi  öğlen saatlerini tercih ederler.  Bu durumdan hafta sonu için bahsedecek olursak  cumartesi günü her yer çok kalabalıktır.  Saat kaç olursa olsun trafikten kurtuluş yoktur. Çünkü 5 iş  günün sonucu olarak çalışan insanlar cumartesi günü kendilerini gezmeye dışarı atar. Pazar günü kahvaltıya gidecek olanlar ise sabahtan trafik olmayacağından dolayı gidecekleri yere çok rahat gidebilirler.

İstanbul’da trafik sorununu azaltabilmek adına Metro, Metrobüs ve Marmaray gibi ulaşım ağları sağlanmıştır. İstanbul tarih ve sosyal kültürel alanda önemli bir şehirdir. İstanbul Yüz ölçümüne göre bir çok insana ev sahipliği yaptığından dolayı  çok kalabalıktır. Bundan dolayı trafik sorunun çözülmesi çok zordur.

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında