İnsanlı Ay Görevi Ertelenebilir

İnsanlı Ay Görevi Ertelenebilir

Uzay, teknoloji alanında çok fazla kişinin ilgilendiği ve her zaman kafalarda bir soru işareti bırakacak kadar esrarengiz olan kavramlardandır. Bu kavramın içi açıldığı zaman sonsuzluğun evren ile uyumu da kişilerin özleri önüne serilmektedir. Bu sebeple uzayla ilgilenen çok sayıda bilim adamı vardır. Sürekli bir biçimde uzay konusunda ilerleme yaşanmaktadır. Bu ilerlemelerden bir tanesi de insanlı ay görevi adı verilen bir taşınma işlemidir.

İnsanlı Ay Görevi Nedir?

Teknoloji alanında yaşanan gelişmelerden sonra uzay mekikleri uzaya gönderilmiş, hatta insanlar aya ayak bile basabilmişti. Bu gönderimin daha toplu bir şekilde yapılması için planlanan görevin adı ise insanlı ay görevidir. Bu görev neticesinde ay tarafında bir uzay istasyonu kurulacak, bu sayede uzay gelişmeleri daha iyi takip edilebilecek ve astronotların aya gidiş gelişleri oldukça kolay olacaktır. Bunun dışında NASA tarafından hazırlanan bu projede çok sayıda kişinin 2024 yılında aya seyahat edebileceği söylenmişti.

İnsanlı Ay Görevi Neden Erteleniyor?

İnsanlı ay görevinin hazırlıkları şimdiden başlamıştı. Verilecek olan eğitimler, seçilecek kişiler için hazırlıklar yapılırken Covid-19 meydana gelmiş ve çok sayıda can kaybına sebep olmuştur. Nefes yolu ile bulaşıcı bir virüs olan bu virüsün yayılmasını önlemek için 2024’te olan insanlı ay görevi daha geç bir tarihe, muhtemelen 2028 senesine ertelenmiştir. Bu sayede insanlar aya gidebilecektir.

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında