İş Dünyasında Gider Kısma İşlemi

İş Dünyasında Gider Kısma İşlemi

Son zamanlarda yaşanan ekonomik krizler ve kur farklılıkları nedeniyle pek çok şirket sahibi, CEO ve üst düzey yönetici şirketlerin giderlerini kısmak konusunda harekete geçmiş bulunmaktadırlar. Gider kısma iş dünyasında şuan belli bir konumu olan herkesin kafa yorduğu konulardan bir tanesidir. İş dünyası gider kısma yöntemleri şirketin dalına ve kendi alanında nasıl bir konumda şirket olduğuna göre değişiklik gösterebilecektir.

İş Dünyasında Gider Kısma Nasıl Olur?

Üst düzey yönetici ve CEOların çalıştıkları şirketle ilgili gider kısma alanında bazı çalışmaları olabilir. Bu çalışmalar eleman çıkarmak, daha az üretim yapmak, alan değiştirmek, maaş azaltmak gibi seçeneklerden meydana gelmektedir. Bu yöntemlerin büyük bir kısmı gideri kısacağı gibi belli bir oranda geliri de kısacaktır.

Gider Kısma İşleminin Nedenleri Nelerdir?

Son zamanlarda sıkça karşılaşılan eleman çıkarma, en alt tabanda maaş verme, üretimi azaltma gibi işlemler şirketlerin iş dünyası gider kısma yöntemleridir. Bu yöntemlere gidilmesinin sebebi yaşanan kriz veya az alım sebebi ile üretimden zarar edilmesinden kaynaklanmaktadır.

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında