İş Dünyasında Ekonomik İstikrar Kalkanı

İş Dünyasında Ekonomik İstikrar Kalkanı

Korona virüsünün Türkiye’ye gelmesiyle birlikte iş dünyası büyük oranda çalkalanmaya başladı. Hızlı yayılan ve öldürücü olan bu virüs tüketimin de karşısında büyük bir engel olarak çıktı. Bunun dışında bazı ülkelerde ilan edilen dışarı çıkma yasağı ile birlikte üretimin durması akıllara Türkiye’de de benzeri bir uygulamanın yapılıp yapılmayacağı sorusunu getirdi.

Korona Virüsü İş Dünyasıyla Nasıl Bağlantılı?

Korona virüsünün iş dünyasına vurmasının asıl sebeplerinden biri de işçi- işveren kavramlarıdır. Korona virüsü insandan insana bulaşabilmekte ve hemen aynı ortama girdiği herkesi etkisi altına alıp öldürebilmektedir. Bu nedenle üretim aşamasında iş alanında çok sayıda kişi bir araya geldiği için korona riski sınıra çıkmaktadır.

Türkiye’de İş Dünyası Ne Yapacak?

İş dünyası üretime ara verip vermemek konusunda sıkıntılı bir süreç yaşarken cumhurbaşkanının yaptığı açıklamaya göre üretimlere ara verilmeksizin ekonomik istikrar kalkanı uygulanacak. Yani hem işçi hem işveren gerekli tedbirleri alacak ve üretim her alanda devam edecek. Gerekli tedbirlerin ise bireysel alınması karar olarak sunuldu.

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında