Galatasaray Logosunu Değiştirdi

Galatasaray Logosunu Değiştirdi

Türkiye’nin üç büyük futbol takımından biri olan Galatasaray korona virüsü sebebi ile lige ara verilmesinin ardından sosyal medya hesaplarında logosunu değiştirdiği bir video yayınladı. Yapılan değişiklik kalıcı bir değişiklik olmamakla beraber, kişilerin farkındalığını arttırmayı amaçlayan bir değişiklik olarak anlatıldı. Korona virüsü konusunda bilinçlenilmesi gerektiğini ve bu sebeple de takımların da taraftarlarını olabildiğince bilinçlendirmesi gerektiğini düşünen Galatasaray, bu bilinçlendirmeyi logosunda meydana getirdiği güzel ve anlaşılır bir değişiklikle yaptı. Spor alanındaki başarılarına ek olarak toplumsal mesaj konusunda da ne kadar başarılı olduğu sosyal medya kullanıcıları arasında konuşulmaya başlandı.

Galatasaray’ın Logosunda Nasıl Bir Değişiklik Oldu?

Galatasaray, sosyal medya üzerinde yayınladığı logo videosunda senelerdir alışılagelmiş olan G ve S harflerini ayırdı. Normal logo içerisinde iç içe olan bu iki harf videoda birbirinden ayrıldı, 1905 yazısı aralarına geldi ve dört yıldız hem G hem de S harfini örtecek şekilde konumlandırıldı. Bu sayede Galatasaray “Ne kadar sevsek de bu dönemde belli bir mesafe” mesajını taraftarlarına verdi.

Spor gündemine düşen bu logo ayırma işlemini pek çok taraftar oldukça beğendi. Aynı zamanda kalpler bir olsun, mesafenin önemi yok mesajının da lig arasında pek çok taraftardan olumlu dönüş aldığı haberleri yapıldı. Logo aslen hiçbir şekilde değişmedi, Korona farkındalık durumu için tek videoya özel olarak G ve S harflerini ayırdılar.

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında