Futbolcular Çalışmalarına Evde Devam Ediyor Mu?

Futbolcular Çalışmalarına Evde Devam Ediyor Mu?

Tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüsünün Türkiye’ye gelmesi ile birlikte Türkiye’de bulunan liglerde oynayan, Türk olan ya da Türkiye’de herhangi bir sebeple bulunan futbolcular kendilerini bu virüsten korumak amacı ile karantinaya aldılar. Ev karantinası dışarıda herhangi bir virüslü ortama dokunmaksızın kişilerin kendi başlarına kapalı ortamda yaşaması ve toplum içine çıkmamalarıdır. Bu sayede daha hızlı bir şekilde korona temizlenirken bu kişiler de virüsü kapmadan sağlıklı bir şekilde kariyerlerine devam edebileceklerdir. Türkiye’de futbol ligine belli bir süre virüs nedeni ile ara verildi. Bu aranın son bulmasıyla birlikte futbolcular sahalara geri dönecek fakat bu süreçte antrenmanları nasıl olacak?

Futbolcular Antrenmana Devam Ediyor Mu?

Futbolcuların antrenmanı bırakmaması formdan düşmemeleri açısından son derece önemlidir. Bir süre çalışmayı bırakan futbolcular toparlanmakta sıkıntı çekebilir. Fakat korona virüsünün çok hızlı yayılması nedeniyle Türkiye’de herhangi bir futbol kulübü antrenman yapmamaktadır. Bu sebeple de futbolcuların spor konusunda kendi başlarına bir şeyler yapmaları gerekmektedir.

Futbolcular evde kalma hareketinin başlaması ile birlikte evde spor yaparlarken, farklı antrenmanlarını eve uyarlarlarken çok sayıda fotoğraf ve video çekmiş, buna ek olarak bu fotoğraf ve videoları sosyal medya hesaplarında paylaşmışlar. Yani dışarıya çıkamayan pek çok futbolcu formdan düşmemek adına sporunu ve antrenmanını eve taşıyarak aksatmadan yapmaya devam etmeye çaba göstermektedir.

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında