Futbol Dünyasında Evde Kal Çağrısı Yapıldı

Futbol Dünyasında Evde Kal Çağrısı Yapıldı

Dünyayı etkisi altına alan korona virüsü hemen her alanda kendini hissettirdiği gibi spor alanında da ben buradayım diyebiliyor. Korona virüsünün büyük bölgelere yayılması ile birlikte çok sayıda kişi hayatını kaybetti ve binleri aşan vakalar görülmeye başladı. Bu vakalar kişilerin can sağlığını tehdit ettiği için farklı alanlardaki etkinlikler durduruldu. Etkinlikleri durdurulan alanlardan bir tanesi de futbol olarak bilinmektedir. Futbol dünyasında korona virüsü için ortak bir şekilde evde kal çağrısı yapıldı.

Korona Virüsü Futbolda Ne Gibi Değişikliklere Sebep Oldu?

Korona virüsünün etkisini gösterdiği ülkelerin bir kısmında maçlar seyircisiz oynanmaya başladı. Bu maçlarda oyuncular gerekli sağlık tedbirlerini alarak oynamaya devam ettiler. Fakat vaka sayısının biraz daha arttığı ülkelerde tamamen lig ertelendi. Bunun sonucunda ise futbol takımları antrenmanlarına da belli bir süre ara vermek zorunda kaldı. Hangi ülkede ligin ne zaman başlayacağı bilinmiyor fakat virüs etkisini yitirmeden biten liglere geri dönüşler olmayacaktır. Ek olarak virüsün hiç görülmediği ülkelerde hala futbol maçları yapılmaya ve seyircili bir şekilde izlenmeye devam ediliyor.

Korona virüsünün futbol ve spor dünyası için uyandırdığı bir diğer etki de uluslararası alanda oynanan tüm maçların iptal edilmesinden kaynaklanmaktadır. Yine korona virüsü bitene kadar bu maçlar iptal edilmiştir, tekrar açılması için net bir tarih mevcut değildir. Virüs bittikten sonra önce ulusal sonra uluslararası maçlar başlayacaktır.

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında