Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımında Virüs Şüphesi

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımında Virüs Şüphesi

                Birkaç gün önce son dakikalara ateş gibi düşen bir haber vardı. Fenerbahçe erkek basketbol takımı Koronavirüs şüphesiyle sarsılmıştı. Tüm Türkiye spor kamuoyu bir anda bu olaya yoğunlaştı. İşin bir insanı boyutu vardı. Bir takımda virüs şüphesi demek Fenerbahçe basket takımının maç yaptığı karşıdaki ekibin, teknik heyetin, seyircilerin, hakemlerin virüs taşıma riski oluşturduğu anlamına geliyordu. Fenerbahçe ligde en son Beşiktaş ve Tofaş ile karşılaşmıştı. Sarı lacivertli ekip, EuroLeague'de ise son 1 ay içinde Valencia, Kızılyıldız ve Khimki takımları ile maç yapmıştı..

                Yapılan testler negatif çıktı. Bir görevli dışında hiç kimsede sıkıntıya mahal verecek bir olay olmadığı anlaşıldı. Bunun yanı sıra bir daha gördük ki bizim ülkemiz hassas ve insanımız çok yufka yürekliydi. Galatasaray taraftar oluşumu UltrAslan başta olmak üzere, Trabzonspor, Beşiktaş taraftar oluşumu Çarşı ve sporun tüm paydaşları ard arda Fenerbahçeye  destek mesajları yayınladı.

En dikkat çekici mesaj ise aşırı Galatasaraylı olması ile bilinen Efes Pilsen baş antrenörü Ergin Ataman’ın ‘’daha sizinle Eurolig finali oynayacağız. Ümit ederim sizde bir sıkıntı olmamasıdır. Eğer varsa dahi Fenerbahçe takımı, sporcusu ile antrenörüyle ve taraftarıyla güçlü bir takımdır. Kısa bir sürede bu olaydan kurtulur şeklinde mesaj atmasıydı. Buradan anlıyoruz ki Türk milleti bu zor günlerde birbirine renk, ırk, mezhep gibi ayrım yapmadan tek yürek olmuş en büyük rakiplerine bile dua eder hale gelmişti. Bizim de dileğimiz bir an önce tüm dünya ve spor camiası bu virüsten kurtulur. Futbol topu dönmeye başlar.

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında