Corona Virüsü Türkiye’ye Geldi mi?

Corona Virüsü Türkiye’ye Geldi mi?

Corona Virüsü Türkiye’ye geldi mi? Sorusu nerede ise her gün merak edilen ve yeniden araştırılan bin konu haline geldi. Virüsün komşumuz İran da birçok insanın hayatını kaybetmesine neden olması ile birlikte ülkemizdeki endişe seviyesi de yükseldi. 25.02.2020 tarihinde ülkemize iniş yapan ve içerisinde Corona Virüsü şüphelilerinin olduğu bilgisi herkeste büyük bir endişeye sebep oldu.

Sağlık Bakanı tarafından yapılan basın toplantısı ile birlikte şuana kadar ülkemizde virüsün tespit edilmediğini fakat daha önce ülkemize iniş yapmak isteyen bir uçak da vakanın bulunduğunu tespit ettiklerini ve ülkemize iniş yapmasına izin verilmediği bilgisi ilk defa kamu ile paylaşıldı.

 

Corona Virüs İran

Corona Virüsü komşumuz İran üzerinden çevresindeki ülkelere de yayılmaya başlamasıyla ülkemizde de bu durum konuşulmaya başlandı. Birçok Avrupa ülkesinde ve Arap ülkelerinde virüsün tespit edilmiş olmasına rağmen ülkemiz içerisinde şuana kadar her hangi bir vakaya rastlanmadı. Virüsün civar ülkelerde hızla yayılıyor olmasından önlemlerin artacağı bilgisi Sağlık Bakanlığı tarafından bildirildi.

 

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında