Aytaç Yalman Kimdir?

Aytaç Yalman Kimdir?

Geçtiğimiz günlerde evinde hayatını kaybeden Emekli Orgeneral Aytaç Yalman’ ın koronavirisü salgını nedeniyle ölüp ölmediği çok konuşulmuştu. Çevresinin yapmış olduğu konuşmada Aytaç Yalman’ a yapılan testin negatif çıktığının belirtilmesiyle de söylentiler kesilmişti. Emekli Orgeneral Aytaç Yalman’ın eşinin ve kardeşinin koranavirüs salgını nedeniyle karantina altına alındığı haberinin çıkmasıyla da Aytaç Yalman yeniden konuşulmaya başlandı.

Emekli Orgeneral Aytaç Yalman mesleğinden kalma alışkanlıklarını devam ettiren düzenli spor yapan, aldığı besinlere dikkat eden 80 yaşında sağlıklı bir insan. Evinin yakınlarında her zaman gittiği spor salonun sporunu yaparken Aytaç Yalman’ ın nefes alma problemi yaşamasıyla hızlıca özel hastaneye kaldırılıyor. Özel hastanede yapılan işlemler sonrasında yetililer Aytaç Yalman’ ı tedavi edemeyeceklerini doğru tedavi için farklı bir hastaneye sevk yapılması gerektiğini söylüyorlar. Aytaç Yalman eski adı GATA olan hastaneye sevk edilerek işlemlere başlanıyor. Tetkikler sonucunda Aytaç Yalman’ın salgına yakalandığı belirlenerek Emekli Orgeneral’ in iyileşmesi için gerekli olan tüm müdahaleler yapılıyor. Aytaç Yalman tedavi sonrasında kendini iyi hissettiği için eve gitmek istediğini belirttikten birkaç saat sonra ne yazık ki vefat ediyor. Aytaç Yalman’ın vefatı sonrasında ise çevresindeki insanlara yapılan testler sonrasında hem eşi hem de kız kardeşi karantinaya alınıyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle arama motorlarında en çok aranan isimler arasına giren Aytaç Yalman;  Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görevini en iyi şekilde yapan TSK Üstün Hizmet Madalyası’ da dahil olmak üzere birçok madalyaya sahip emekli bir general.

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında