2020 YILI BAŞLANGICINDA YAŞANANLAR

2020 YILI BAŞLANGICINDA YAŞANANLAR

Bir çok insan 2020 yılı için her şeyin iyi olacağını dilemiştir mutlaka. Kimisi para, kimisi sağlık, kimisi aşk kimisi çocuk. Çünkü insanlar yeni yıla girerken yaşadıkları son yıl için genelde kötülükleri hatırlayarak yeni yıla daha iyi bakıyorlar. Ama kimse bilemiyor ki gelen gideni aratır misali daha da fazla olumsuzlarla karşılaşacağını.

2020 yılı  tam da bunu anlatıyor aslında. 2020 yılına girdiğimizden beri Türkiye de değil dünya da yaşanan huzursuzluklar bitmedi. Yaşanan felaketlerin ardı arkası kesilmiyor.

Öncelikle Türkiye’nin Elazığ ilinde 6.8’lik deprem oldu. Bu da akıllara İstanbul’da uzun bin zamandır beklenen depremin de bu yıl içerisinde olup olmayacağı da düşünülüyor.

Sonrasında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan korona virüsü oldu. Çok ciddi ülkelerde sıkıntılar yaşanıyor. Çin, İtalya ve İran da çok ciddi oranda ölümler artıyor. Tüm dünyaya yayılmış bir şekilde devam ediyor. Böyle bir felaket İstanbul’da beklenen deprem konusunu biraz geride bırakıyor.  

Bir yandan Türkiye’ye komşu olan İran ve Irakta çekirge istilası var. Çekirgeler 3 bin kişilik yiyecek tüketiyor. Günde 150 km yol kat ediyor. Çekirge istilasını kıyamet alametine yoranlarda var.

Sonuç olarak dünya ciddi anlamda sınavdan geçiyor.

 

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında