Ünlüler Korona Virüsü İçin Karantina Süresini Yok Saydı

Ünlüler Korona Virüsü İçin Karantina Süresini Yok Saydı

Korona virüsünün özellikle yurt dışında çok fazla vaka sayısına ulaşması ve ek olarak hava ile kara seferlerinin ülkeler arasında durdurulmaması vakalarda artışa sebebiyet vermektedir. Bu nedenle yurt dışından gelen kişilerin özellikle de vakanın yoğun olduğu bölgelerden gelen kişilerin kendi evlerine çekilmeleri, on dört gün boyunca yasal karantina sürelerinde hiçbir şekilde evden çıkmamaları gerekmektedir. Bu süreç içerisinde herhangi bir rahatsızlığın görülmesi durumunda en yakın sağlık kuruluşu ya da görevlilerden yardım istemek gerekebilir.

Yurt Dışından Gelenler Kurallara Uymazsa Ne Oluyor?

Korona virüsünün yoğun olduğu ve vakanın bulunduğu bölgelerden ülkesine dönen kişiler on dört gün kuluçka dönemini tamamlamadığı zaman hem kendisi hem de yakın çevresi başta olmak üzere gittiği her yerde temas ettiği çevresi için tehlike oluşturabiliyor.

Ünlüler yurt dışından geldikten sonra kuluçka süresi olan on dört günü tamamlamadan evden dışarı çıkabilmektedir. Bu da onların ve çevrelerinin can sağlığının tehlikeye atılması demektir. Bu kişiler sağlık bakanlığı tarafından tespit edilirse birkaç saat sağlık kuruluşlarında gerekli işlemleri yaptırıldıktan sonra evlerinde karantina için beklemek zorunda bırakılıyor. Karantina süresine uymaksızın dışarı çıkanların bildirilmesi ve mümkünse görüşülmemesi gerekiyor. Ünlüler arasında bu kuralı çiğneyen Şeyma Subaşı’nın sevgilisi Guido ve Doğulu çifti bu davranışları ile toplumu tehlikeye atmışlardı fakat bildirilmeleri üzerine ev karantinasına çekildiler.

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında