Öğle yemeğinden 100 öğrenci zehirlendi

Öğle yemeğinden 100 öğrenci zehirlendi

Şanlıurfa’da, okuldaki yemekten zehirlenen 100 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Edinilen bilgilere göre Eyyübiye ilçesine bağlı taşımalı eğitim yapılan Ayrancı İlk ve Orta Okulu’nda, öğle yemeği yiyen öğrencilerde bir süre sonra kusma ve mide bulantısı şikayetleri oluşmaya başladı. Şikayet edenlerin sayısının artması üzerine okula çok sayıda ambulans sevk edildi ve öğrenciler kontrol edildi.

ÖĞRENCİLER HASTANEYE KALDIRILDI

Yaklaşık 100 öğrencinin eğitim ve araştırma hastanesine kaldırıldığı olayda, doktorlar gıda zehirlenmesi olduğunu söylediler. Yemekten zehirlenen öğrencilerden tedavisi tamamlananlar evlerine gönderilirken geri kalan öğrenciler kontrol altında tutulmaya devam ediliyor.

Öğle yemeğinde yenilen kuru fasulye, pilav ve turşulardan numuneler alındı ve incelemeye gönderildi. Henüz gıda zehirlenmesine hangi yemeğin sebebiyet verdiği belirlenememişken, olayla ilgili başka bir açıklama yapılmadı.

İKİ GÜN ÖNCE DE ZEHİRLENME YAŞANDI

Bu olaydan iki gün önce de Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde taşımalı eğitim gören çok sayıda öğrenci zehirlenmişti ve hastaneye kaldırılmışlardı. Görevliler zehirlenme nedenini belirleyebilmek için okuldan yemek ve su numuneleri almıştı.

Bu makalezevk? Bültenimize katılarak haberdar olun!:

Yorumlar

Yorum göndermek için oturum açmış olmalısınız.

yazar hakkında